Ne Nedir

Grubumuzun ısıtma sektöründeki faaliyeti yaklasik 25 yıl önce İstanbul’da başlamıştır.Quarz ısıtıcıların kullanımının ev-ofis alanlarında talep görmesi firmamızın da bu alanda pratik kullanılabilen ayaklı ve duvara montaj dekoratif uzun ısıtıcı modelini Türkiye’de ilk olarak geliştirip piyasaya sunarak yaygınlaşmasını sağlamıştır.

   Ürün ekonomik ,pratik uygulanabilir ve taşınılabilir olması çok kısa sürede kullanılan alanda ısıyı hissettiren (yayan) olmasıyla ülkemizde ilgi ve  beğeniyle kullanıma girmiş ve benimsenmiştir.

   Özel helezonik sargılı (25-5) krom tel ile üretilen bu ısıtıcıların kullanım ömürlerinin az olması çalışma alanının sınırlı kullanımı neticesinden dolayı firmamız bu alana ekonomik, uzun ömürlü ve her yönde kullanılabilen  (Dik, Yatık, Çapraz) ve  enerji hatlarında mevcut  tesisatları zorlamayan enerji yükünü kaldıran ısıtma teknolojisi harikası COLONİ CARBON İNFRARED ısıtıcıyı siz değerli müşterilerimize  iftiharla sunmanın gururunu yaşıyoruz.

   COLONİ carbon ısıtıcılar orta dalgada ısıma yaparlar. Kullanılan elektrik enerjisinin tamamını kullanarak % 94 ısıma % 6 konveksiyon yoluyla ısı enerjisine çevirerek ısıtma ortamı sağlar. Havayı kurutmaz homojen ısı yayar.

   Grubumuz COLONİ markasını ısıtma  sektörüne özgün tasarımlarıyla, kullanım alanlarına uyumlu görsel pratik kullanılabilirliğiyle, dizayn etmiş olduğu modelleriyle siz müşterilerimize sunmanın gururuyla hizmet  vermeye devam etmenin kutsal bir görevimiz olduğu bilincini taşımaktayız.

COLONİ ailesi olarak rakiplerimizden farklı yanımız kaliteli  hizmet ve yerli oluşumuzdur. En önemlisi siz değerli müşterilerimizle yolumuza beraber yürümemiz, var olmamızdır. 

     

COLONİ TEKNİK

   COLONİ carbon ısıtıcıların ısıtma filametin bir cam tüp içerisinde olması karbon helezonik sargının cam tüp içerisinde ısı oluşmasıyla hava almadan çalışması ısının daha fazla oluşuna neden olmasıyla kısa surede bol ısı yaymaya başlar kapalı devre icinde yanmasıyla da havayı kurutmayarak yaydığı ısı dalgasıyla da herhangi bir canlıya ve çevreye hiçbir zararı bulunmamaktadır.

Özel tasarlanmış bir gövdeyle carbon filamentin arka kısmına odak noktasal yerleştirilen alüminyum (odanize) bir reflektörle de carbon filamentin ısıtma yüzdesine de % 69 oranında bir katkı yaparak ısıyı daha uzaga taşıyan ısı dalgalarını oluşturmasıyla verimini artırmaktadır. Tüketmiş olduğu elektriğe katkısı % 65 tasarruf olarak yansır. Carbon filament ömrü 5000 saattir. 

ÜRÜN AÇIKLAMASI

   Gelişen teknolojinin ideal ısıtma için yapılan AR_GE çalışmaları sonucu uzun ömürlü verimli olan corbon elyaf versiyonları kullanılarak helezyonik sistem sargı örme modeliyle üretilen carbon ısıtıcı bunun neticesinde CARBON filamentlerin yüzey sıcaklıkları iç ortamların yanında  dış  ortama da çok daha uyumlu olması homojen ısı dalga boyu veriyor.

  CARBON  filament vakumlanarak kapanmış olduğundan dolayı dış ortamdaki  oksijenle temas etmez.İşte bu yüzden açıldığından en fazla 3-4 saniye içersinde ortamı ısıtmaya başlar ve kullanılabilirlik süresini arttırır.

 

 COLONİYE BAKIŞ

  İnsanoğlunun yaşamında yaşadığı mekan, çalışma alanında işyeri ofis alanları çoğalması bir çok ihtiyaçları da beraberinde getirmektedir. Isınma ısıtma alanında bir çok kullanılan işlenmiş doğal varlıklarla beraber ileri teknolojinin bir çok ürünü yaşamımızın sürdüğü alanlarda da kullanılıyor. Son yılda amacına uygun homojen bir ısı yaymasıyla pratik taşınabilir çok kısa süre icinde ısıma sağlamasıyla ekonomik olması yanında her alanda kullanılabilir oluşu çok tercih edilen bir ısıtma armatürü olarak hayatımızın devam ettiği her ortamda bizimle olması gereken bir ihtiyacımızdır.